Pozadí
Škola v přírodě Libá, +420 777 821 552, info@libacamp.cz

Ubytování a vybavení

LibaCamp  –  Škola v přírodě Libá je z větší části zrekonstruována.  Sociální zařízení se nacházejí na každém patře.

Ubytování je v 2-6ti lůžkových pokojích s celkovou kapacitou až 92 lůžek. 
Samozřejmostí ubytování pro školy v přírodě jsou prostory pro výuku: učebny, promítací a společenský sál, knihovna a čítárna, tělocvična.

Přímo v budově máme solnou jeskyni a infrasauna (vhodná pro děti), které jsou známé zejména pro své blahodárné účinky.

Vybavení budovy

1. Učebny dvě velké asi 36 m2 to je asi pro 30 osob, dvě malé asi 12m2 pro malou skupinku, učitele jako kabinet na pomůcky nebo přípravu

2. jeden velký sál asi 55m2 s projektorem,   v sále je k dispozici promítací stěna a projektor. Přineste si však své filmy pro děti na USB Flash disku nebo DVD.

3. Tělocvična (menší) cca80m2

4. Jedna místnost se sedací soupravou a ledničkou a varnou konvicí (zázemí pro pedag. dozor apod.)

5. solná jeskyně (max 10 osob)

6. ve venkovním areálu je hřiště se sítí, dřevěný altán,  ohniště

7. Sportovní náčiní: v budově je pingpongový stůl, rotopedy apod. v mini posilovně, masážní lehátka, základní sportovní náčiní na hřiště (míče apod.)

 

Stravování

Škola v přírodě Libá dbá na zdravou a poctivou domácí kuchyni ze sezónních a lokálních potravin. Každá škola v přírodě, ozdravný pobyt, tábor i soustředění mají stravu zajištěnu formou plné penze (5x denně). Pitný režim je zajištěn celodenně. V případě celodenního výletu je zajištěna studená strava (balíček) a večer na výletníky čeká teplé jídlo.

Jídelníček:
Stravu podáváme 5x denně, vaříme českou kuchyni. Snídaně je formou bufetu, oběd a večeře je servírována, výdej svačiny. Pitný režim po celý den.

Možnost bezlepkové stravy (hlásit předem).

Okolí, příroda a historie

Škola v přírodě Libá se nachází ve velkém oploceném areálu. Jako součást ubytování pro školy v přírodě je k dispozici hřiště (se sítí), sportoviště, prolézačky a ohniště na táborový oheň.

Okolí je plné krásné nedotčené přírody a naleznete zde také zajímavé historické objekty (hrady Libá, Hrad Hohenberg a Bismarckovu rozhlednu). Celá oblast vybízí k průzkumům.
K dispozici jsou také kola (pouze pro větší děti a dospělé), na kterých můžete snadno prozkoumat okolí protkané spoustou pěších i cykloturistických tras a zahalené krásnou a nedotčenou přírodou.

Stráň u Dubiny je součástí přírodního parku Smrčiny, byla vyhlášena přírodní rezervací v roce 1990 a nachází se u obce Libá. Důvodem ochrany je zachování přirozených společenstev nehnojených krátkostébelných luk, pastvin, vřesovišť a travnatých suchozemských společenstev.

V blízkosti je možnost koupání, jak v přírodě (vodní nádrž Skalka), tak také v blízkém aquaparku (Aquaforum Františkovy lázně).

Proč právě Škola v přírodě Libá?

Nabízíme ubytování pro školy v přírodě s maximální kapacitou až 85 lůžek, může k nám přijet hned několik tříd najednou. Areál je prostorný a oplocený, děti se vám nikam nezatoulají

Pokud máte i výuku německého jazyka, můžete využít toho, že německy se domluvíte hned o kilometr dál, pohodlně tam za malou chvíli dojdete příjemnou cestou i pěšky (obec se středověkým hradem Hohenberg)

Prostory jsou zrekonstruovány s ohledem na účel ubytování. Vnitřní prostory jsou příjemně zařízeny a vybaveny tak, aby také při horším počasí nebo v zimě děti efektivně využívaly volný čas. Nabízíme promítací sál, knihovnu, učebny, tělocvičnu a tajemnou komnatu. Naše zařízení je celoročně využitelné jako ubytování pro školy a je určeno především pro ně. Celé zařízení, jeho interiér i venkovní areál je přizpůsoben pouze dětem.

Máte problém najít ubytovací zařízení pro své akce o prázdninách? Škola v přírodě Libá je určena zejména pro skupinové pobyty dětí, takže u nás pravděpodobně najdete termín.