Pozadí
Škola v přírodě Libá, +420 777 821 552, info@libacamp.cz

Areál

Škola v přírodě Libá nabízí velký a oplocený areál, proto nemusíte mít strach, že by se vám v nestřežené chvíli děti zatoulaly. K dispozici je hřiště i se sítí, sportoviště, prolézačky a ohniště na táborový oheň.

K zapůjčení máme také kola (pouze pro větší děti a dospělé), na kterých můžete snadno prozkoumat okolí protkané spoustou pěších i cykloturistických tras a zahalené krásnou a nedotčenou přírodou.

Příroda

Stráň u Dubiny, nacházejí se u obce Libá, je součástí přírodního parku Smrčiny a v roce 1990 byla vyhlášena přírodní rezervací. Důvodem ochrany je zachování přirozených společenstev nehnojených krátkostébelných luk, pastvin, vřesovišť a travnatých suchozemských společenstev.

Škola v přírodě nabízí i možnost koupání v okolí, jak v přírodě , tak také v blízkém aquaparku (Aquaforum Františkovy lázně).

Cyklistika

Škola v přírodě Libá je obklopena krásnou a nedotčenou přírodou. Nabízí také zajímavé historické objekty. Můžete navštívit nedaleké hrady Libá, Hrad Hohenberg a Bismarckovu rozhlednu.

Celá oblast vybízí k průzkumům a objevování dalších pokladů.
K dispozici jsou také kola (pouze pro větší děti a dospělé), na kterých můžete snadno prozkoumat okolí protkané spoustou pěších i cykloturistických tras a zahalené krásnou a nedotčenou přírodou.

Zde naleznete seznam cyklotras

Hrady

Škola v přírodě Libá je obklopena nejen nedotčenou přírodou, ale také několika památkami, které stojí za návštěvu.

V okolí můžete najít:

  • hrad Loket,
  • Hohenberg – Hohenberg an der Eger leží přímo na hranici s Českou republikou, kde sousedí s obcí Libá,
  • hrad Seeberg (česky Ostroh),
  • a Bismarckovu rozhlednu.

V Chebu:

hrad, muzeum, Špalíček

Krajinka – volnočasový areál, hřiště pro malé i velké, fitness,

minigolf, lanové centrum, rozhledna nad přehradou Skalka

Karting

Škola v přírodě Libá doporučuje také návštěvy KARTARENY Ypsilonka, která se nachází v těsné blízkosti, v Potočišti u Chebu. V KARTARENĚ je možné si zapůjčit motokáru a projet se na asfaltovém okruhu. Tato aktivita nadchne nejen chlapce.

Motýlí dům

Motýlí dům je soukromý skleník přístupný veřejnosti, kde můžete vidět  poměrně rozsáhlou sbírku našich i exotických motýlů.

http://www.motylidum.cz/

Přírodní rezervace SOOS nedaleko Fr.Lázní (naučná stezka, na ploše 211 hektarů jsou rozsáhlá rašeliniště a minerální slatiniště, bublající bahenní sopky).

 

 

Koupání

V blízkosti je možnost koupání, jak v přírodě , tak také v blízkém aquaparku (Aquaforum Františkovy lázně), který je možné navštívit také při nepříznivém počasí.

Františkovy Lázně – lesopark Amerika (minizoo, naučná stezka, přírodní koupání, dětská hřiště, parky, cesta vhodná pro in-line bruslení).

Golfová akademie pro děti

Škola v přírodě Libá ctí heslo “sportem ku zdraví”. Na žádost umožníme seznámení s golfovou historií, golfovou etiketou a pravidly.
Seznámíme Vás se základy golfového švihu a krátké hry/putting, chipping, pitching/Hra z bunkrů/různé techniky, správná volba holí/Golfová terminologie.

V okolí Libé se nachází:

  • Golf resort Františkovy Lázně,
  • Golfová akademie na Golf Kynžvart,
  • Golfové kempy pro děti v Royal Golf Clubu Mariánské Lázně.